۱۳۹۱ بهمن ۲۵, چهارشنبه

قمی ها از آبروی خود دفاع کنند


در خبرها آمده بود که سخنرانی علی لاریجانی  در قم با اوباشگری گروهی از حاضران درتظاهرات ۲۲ بهمن  ، ناتمام مانده است. فیلم این اوباشگری هم با کیفیت بالا در فضاهای مجازی منتشر شده است . همه حواس ها اکنون به اصل حادثه است و کسی نمی پرسد دوربین متعلق به کدام نهاد رسمی این تصاویر را ضبط کرده است.  اما من پرسش  دیگری دارم . همانطور که می بینید هرچه لاریجانی تلاش می کند  معترضان را ساکت نماید موفق نمی شود . مخاطبان سخنرانی ، یعنی مردم عادی هم به جای آرام کردن فضا ، مشغول فیلمبرداری از این صحنه ها هستند ؛ مثل عده ای دیگر از همین قماش که از صحنه  اعدام جوانان ، فیلم می گیرند.اما به محض اینکه علی سعیدی پشت تریبون  می رود همه سعی می کنند سکوت بر قرار شود. سکوت برای شنیدن سخنان کسی که تا کنون رتبه اول « مزخرف گویی »‌را به خود اختصاص داده است . او همان کسی است  که در یک سخنرانی عمومی ادعا کرد « خامنه ای هنگام خروج از بدن مادرش ، فریاد یاعلی ، سرداده است ». 

در واقع علی لاریجانی از تریبون پایین آمد تا علی سعیدی سخن بگوید. علی لاریجانی و علی سعیدی هردو از عمله ظلم هستند . هردو خود قبلاً تهییج کننده یا آمر همین اوباشگری ها در سخنرانی های  دگر اندیشان بوده اند. صدا وسیما در دوره مدیریت علی لاریجانی ، مشوق همین گونه عربده کشی ها علیه کسانی بوده که حاضر نبوده اند کلیشه های شرم آور خامنه ای را تکرار نمایند . اما خدا وکیلی ، حرف های لاریجانی کجا و سخنان علی سعیدی کجا!؟ گمان می کنم قمی ها باید از حیثیت و آبروی خودشان دفاع کنند و گرنه دیگران خواهند گفت « مردم قم از میان دو دیکتاتور پرور، یکی را ترجیح داده اند که  سخنان او بیش ازاظهاراتِ  هر"لاتِ حکومتی"  دیگری موجب شرم و ننگ است »

۱ نظر:

  1. ماهی از سر گنده گردد نی ز دم
    فتنه از عمامه خیزد نی ز قم
    با توجه به اینکه اکثر قمی ها با این به اططلاح طالبین دروس علمی (که واقعا حیف از کاغذ که صرف کتب دینی شود)آشنا هستند تعداد طلاب بومی در قم بسیار کم است. ما یک ایت الله قمی داریم که خودش در مشهد است و با حکومت دینی میانه خوبی ندارد.استناد میکنم به انتخابات شورای شهر اول که یک بانوی تکنوکرات که از جنس این حکومت نبود انتخاب شد و خاتمی فرصت سوز دو بار پیاپی در قم بعنوان رئیس جمهور انتخاب شد.شبهای پر شور انتخابات 88 در فلکه صفائیه و انبوه طرفداران میر حسین در مقابل چند طرفدار پر سر و صدای احمدی نژاد .همه بر این نکته دلالت دارند که مردم قم هم مثل بقیه مردم کشور هستند.امیدوارم هموطنان بین مردم و جوجه طلبه هایی غوغا سالار و اصولا طبقه به اصطلاح روحانیون تفکیک قائل شوند.همانطور که با سربازی نرفتن از زیر بار تهعد به کشور شانه خالی میکنند هیچ کدام از مدارس علمیه و آیات عزام ریالی به شهرداری پول نمیدهند

    پاسخحذف