۱۳۹۱ بهمن ۶, جمعه

بی اعتنایی معاون اول کروبی به سؤال سه سال پیش او

 سه سال پیش در چنین روزی خبرگزاری دروغ پرداز فارس از قول مهدی کروبی اعلام کرد که او دولت احمدی نژاد را به رسمیت می شناسد.  بلافاصله با شیخ تماس گرفتم و او توضیحاتی به شرح زیر در اختیارم گذاشت که خلاصه آن به نقل از سایت «‌کلمه » - اینجا ـ به  شرح زیر است :
مجتبی واحدی، مشاور مهدی کروبی درباره سخنان  دبیرکل اعتماد ملی توضیحاتی ارائه داد.
وی گفت: من با آقای کروبی صحبت کردم و ایشان گفتند که آقای ابوترابی فرد حرف هایی زدند که با واقعیت منطبق نبود و من بدون دعوت پشت تریبون رفتم و توضیح دادم که آقای ابوترابی فرد در جریان مسائل نیست و همه کارهایی که بعد از انتخابات انجام گرفته ، برای ماست مالی کردن قضیه تقلب در انتخابات بوده است.
به گفته واحدی، دبیرکل اعتماد ملی ، سپس نمونه هایی از تقلب و دخل و تصرف در انتخابات را بیان کرده و به نقل قولی از آیت الله العظمی منتظری پرداخته که به نقل از یکی از افراد امین خود گفته بود در یک صندوق که رای کروبی ۹۲ بود تنها یک رای اعلام کردند.
براساس گفته واحدی، مهدی کروبی توضیح داده است: پس از اتمام کنگره در حال خروج بودم که تعدادی از خبرنگاران ، سوالاتی از من پرسیدند و من در پاسخ به انها گفتم که پس از تنفیذ، دولت فعلی دولت مستقر کشور است و وظیفه دارد کارهای مردم را انجام دهد و پاسخگو باشد.
کروبی در توضیح این سخنان خود گفت : در همان مصاحبه بر این نکته تاکید کردم که تقلب های گسترده درانتخابات صورت گرفته و من برهمه مواضع انتخاباتی خود و اعتراضات خود ایستادگی کرده و می کنم و بیدی هم نیستم که با تهدیدها و فحاشی ها و هتاکی ها عقب نشینی کنم اما مردم مسائل روزمره ای دارند که دولت مستقر باید آنها را حل کند و دولت فعلی پس از تنفیذ، دولت مستقر کشور است و باید پاسخگوی مشکلات مردم باشد.
دبیرکل حزب اعتماد ملی، تصریح کرد: همین امروز در مصاحبه با یک روزنامه انگلیسی، گفتم مطمئن باشید دولت احمدی نژاد چهار سال نخواهد ماند.
به گفته مجتبی واحدی، سخن آخر کروبی این بود: حرف من همان حرف ملت است که رای ما کجاست؟

کروبی سه سال پیش تأکید کرد حرف او حرف ملت است که  « رأی ما کجاست ؟»‌  هنوز هیچکس به این پرسش ملت پاسخ نداده  اما معاون اول کروبی تأکید می کند که باید بدون هیچ پیش شرطی در انتخابات شرکت کرد! یعنی دوباره به کسانی اعتماد کرد که کروبی آنها را « دزد آرای مردم »‌ می نامید و تا آخرین روز قبل از حبس خانگی خواستار پاسخگویی آنها به خاطر رأی دزدی آشکار بود .

۱ نظر:

  1. سلام
    من خودم مخالفم رای دادن هستم. اما ما در حال حاضر در یک بی عملی گیر کردیم.
    شاید بتوان برای خارج شدن از این بی عملی از انتخابات استفاده کرد. یعنی هدف از شرکت در انتخابات استفاده از فضای قبل آن باشد، نه آنکه حاکمیت چگونه برخورد خواهد کرد.
    شاید اگر چند بار دیگر مردم به خیابانها برگردند ترس آنها هم بشکند و اصلا کار به رای دادن نرسد.

    پاسخحذف